Zgryz otwarty leczenie

0 CommentsIstnieje wiele różnych problemów stomatologicznych, które mogą wpływać na osobę w miarę starzenia się. Od zębów dryfujących z miejsca po zęby mądrości przepełniające usta. Niektóre problemy stomatologiczne można łatwo naprawić, podczas gdy inne mogą wymagać niewielkiej zmiany nawyków. Jednym z problemów stomatologicznych, które mogą się zdarzyć, zwłaszcza gdy dziecko rośnie i dostaje dorosłe zęby, jest otwarty zgryz. Otwarty zgryz może być spowodowany szeroką gamą nawyków i zwykle występuje u dzieci i młodych dorosłych.

Otwarty zgryz jest stanem, który występuje, gdy nacisk zewnętrzny jest wywierany na zęby danej osoby, powodując przechylenie górnych i dolnych zębów na zewnątrz, może to być również spowodowane różnymi wzorcami wzrostu i w niektórych przypadkach jest spowodowane genetyką.

Ciężkie otwarte ukąszenia pozostawiają dużą szczelinę między przednimi zębami, gdy szczęka jest zamknięta, a tylne zęby dotykają się. Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba może rozwinąć otwarty zgryz.

Dzieci, które dostają stałe zęby i nadal ssą smoczek lub nawykowo ssą kciuk, mogą spowodować, że ich zęby wypchną się na zewnątrz od stałego nacisku ssania, powodując przedni otwarty zgryz.

W zależności od ciężkości otwartego zgryzu, istnieje wiele różnych zabiegów , z których możesz wybierać. Przykładowo możesz zapytać swojego dentystę o szynę relaksacyjną na zęby. Jednakże niezależnie od wybranego leczenia, będziesz musiał zmienić lub zmienić zachowanie, które powoduje twój otwarty zgryz, aby upewnić się, że twoje zęby pozostaną proste.

Kiedy ktoś ssie kciuk lub smoczek (lub inny obcy przedmiot, taki jak ołówek), nadwyręża wyrównanie zębów. Może to spowodować otwarty zgryz.

Dostępnych jest wiele zabiegów. Dentysta wyda konkretne zalecenia w oparciu o wiek osoby i to, czy ma zęby dorosłe czy mleczne. Metody leczenia obejmują:

  • modyfikacja zachowania
  • obróbka mechaniczna, taka jak aparaty ortodontyczne
  • chirurgia

Kiedy zgryz otwarty występuje u dzieci, które nadal mają większość zębów mlecznych, może on ustąpić sam, gdy działanie z dzieciństwa powodujące go – na przykład ssanie kciuka lub smoczka – ustaje. Jeśli zgryz otwarty występuje, gdy zęby dorosłych zastępują zęby mleczne, ale nie są w pełni dorosłe, modyfikacja zachowania może być najlepszym sposobem działania. Może to obejmować terapię w celu skorygowania pchania języka.

Uzupełnianie brakujących zębów nie musi kończyć się mostami czy protezami.
Implanty stomatologiczne to opcja dla osób poszukujących sposobu na zastąpienie zębów bezpieczną i skuteczną opcją. Implanty dentystyczne to zastępcze korzenie zębów, które zapewniają bezpieczną podstawę dla zębów łącznikowych w kości szczęki.

Wielu pacjentów martwi się o trwałość implantów dentystycznych, jednak implanty te są skonstruowane tak, aby przetrwały wiele lat.

Przy odpowiedniej pielęgnacji, regularnych wizytach u dentysty i regularnej higienie jamy ustnej, implanty dentystyczne mogą trwać przez całe życie.

Jeśli zęby dorosłych rosną w ten sam otwarty wzór zgryzu, co zęby mleczne, ortodonta może zalecić zakup niestandardowych aparatów ortodontycznych, aby odciągnąć zęby. W takich przypadkach jednym z rozwiązań może okazać się szyna relaksacyjna na zęby, która pozwala na korekcję stanu uzębienia.

Dla osób z dorosłymi zębami w pełni dojrzałymi często sugeruje się połączenie aparatów ortodontycznych i modyfikacji zachowania. W ciężkich przypadkach może być zalecana operacja szczęki w celu zmiany położenia górnej szczęki za pomocą płytek. Inne zabiegi obejmują użycie urządzenia rolkowego w celu ograniczenia zdolności języka do naciskania na przednie zęby oraz użycie nakrycia głowy, które przykłada siłę do nacisku szczęk na pozycję w celu prawidłowego wyrównania wzrostu.

Autor

  • Autor strony, bardzo mocno zaangażowany w doradztwo. Wyznaje zasadę, że w ciągle zmieniającym się świecie należy wciąż się uczyć, w końcu "świata, w jakim się urodziłeś już nie ma". Hobbysta nowych technologii, świata IT oraz psychologii pracy.