Najlepsza inwestycja ? Inwestuj w siebie !

2 komentarzeInwestowanie to sztuka, która według wielu wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Tymczasem inwestować może każdy z nas i to bez względu na wieku, wykształcenie czy sytuację życiową. Najlepszą inwestycją dla każdego jest inwestycja w siebie. Co to dokładnie oznacza i jak inwestować w swój potencjał?

Dobry zawód, lepsze zarobki

Utarło się, że kursy, studia czy dodatkowa nauka jest dla ludzi młodych. Tymczasem żaden wiek ani obecnie wykonywany nie skazują nas na pracę za niewielkie pieniądze do końca życia. Doskonałą inwestycją jest nauka w celu uzyskania dobrego zawodu, a co za tym idzie dobrze płatnej pracy. Czasami wystarczy kilkumiesięczny kurs, czasami trzeba ukończyć nawet pięcioletnie studia, jednak w zamian za trud włożony w edukację możemy oczekiwać polepszenia swojej pozycji na rynku pracy. Osoby z dobrym zawodem i uprawnieniami mogą rozdawać karty. Dobrze jest inwestować w naukę dającą niszowe kompetencje, takie jak programowanie czy umiejętność porozumiewania się w egzotycznych językach. Tymczasem inwestowanie w to, co kochamy robić, często zwraca się podwójnie. Z jednej strony daje nam to możliwość dodatkowego zarobku, z drugiej zaś nielimitowaną satysfakcję z rozwoju osobistego. Pasja może stać się naszą codzienną pracą, jeżeli tylko jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie.

Wygląd i reprezentacja

Chcąc podnieść swoją rangę na rynku pracy, ale i wśród znajomych, dobrze jest zainwestować we własny wygląd. Dotyczy to nie tylko kobiet, choć to im przypisuje się często wręcz nadmierne inwestowanie w dobry wygląd zewnętrzny. Nic bardziej mylnego! Odpowiednia prezencja zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, to absolutna podstawa. Często wystarczy niewielki wkład, aby wyglądać zdecydowanie lepiej. Warto zacząć od dobrania fryzury i dobrego makijażu w przypadku kobiet. Przedstawiciele obu płci powinni natomiast zadbać o odpowiedni do każdej sytuacji strój. Idąc na rozmowę o pracę należy ubrać się elegancko, co zwiększa szansę na otrzymanie zatrudnienia . Natomiast wybierając się na imprezę mniej lub bardziej oficjalną konieczne jest wybranie stroju, który wpisze się w jej tematykę. Dobry wygląd pozwala poczuć się pewniej i więcej osiągnąć, czego dowodzą liczne badania naukowe. Ludzie, którzy prezentują się w odpowiedni sposób, są bardziej otwarci na świat i na zmiany. Nie wstydzą się, nie peszą i potrafią dążyć do celu nawet, jeśli są na potencjalnie przegranej pozycji. Inwestowanie w dobry wygląd niemal zawsze się zwraca, co można odczuć także pod kątem własnego samopoczucia, które powinno od razu się poprawić.

Autor

  • Autor strony, bardzo mocno zaangażowany w doradztwo. Wyznaje zasadę, że w ciągle zmieniającym się świecie należy wciąż się uczyć, w końcu "świata, w jakim się urodziłeś już nie ma". Hobbysta nowych technologii, świata IT oraz psychologii pracy.

2 thought on “Najlepsza inwestycja ? Inwestuj w siebie !”

  1. Lucyna pisze:

    Jeżeli jesteśmy reprezentatywne, zadbane, to łatwiej jest nam znaleźć lepiej płatną pracę.

  2. Klaudia pisze:

    Dbanie o siebie jest dobrą inwestycją, jak jesteśmy zadbane czujemy się lepiej, mamy wyższą samoocenę i lepszy humor.

Comments are closed.