Kupno biurka gamingowego – na co zwrócić uwagę?

2 komentarzeJeśli przymierzasz się do zakupu biurka gamingowego, które pozwoli ci na pełną wygodę i wizualną przyjemność, koniecznie sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Niezależnie od tego, czy granie w gry zajmuje nam dwie godziny w tygodniu, czy poświęcamy temu regularnie czas, warto zadbać o swoje zdrowie. Częstym problemem osób grających jest nieprawidłowa pozycja przed komputerem, która skutkować może długotrwałymi problemami z kręgosłupem. W takim wypadku odpowiednim wyborem jest kupno biurka elektrycznego, w którym możemy samodzielnie regulować wysokość, tak aby dostosować je do indywidualnych potrzeb i odciążyć nasze plecy. Można nawet podnieść je na taką wysokość, by swobodnie przy nim stać. Zmiana pozycji od czasu do czasu pozytywnie wpływa na nasze krążenie. Takie biurko ma inteligentny system zapamiętywania ustawień, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie. Aby zadbać również o swój wzrok należy wybrać biurko odpowiednio głębokie i szerokie, pozwalające na ustawienie takiej ilości monitorów, jakiej potrzebujemy , oraz w dogodnej odległości, która nie wpływa negatywnie na oczy.

Materiał z jakiego pochodzi biurko jest uzależniony od naszych preferencji. Droższe będą w stanie wytrzymać dłużej i zdecydowanie dłużej zachowają dobry wygląd. Jeśli jednak chcemy oszczędzić, wciąż do wyboru mamy płytę MDF, która niestety będzie mniej trwała. Metal zaś wygląda dobrze, ale nie będzie odpowiednio komfortowy w użytkowaniu. Warto też zwrócić uwagę na to, czy wykończenie powierzchni blatu będzie podatne na zniszczenia i łatwe w zarysowaniu.


Jeśli zależy nam na aspektach estetycznych należy sprawdzić, czy biurko ma wydrążone specjalne otwory, tak aby umieścić w nich odpowiednią dla nas ilość kabli. Oprócz tego przydatne są elementy maskujące wszelkie przewody. Niektóre z biurek wyposażone są w podświetlenie RGB, które poprawi komfort grania w ciemnych pomieszczeniach i skutecznie nada klimatu, umilając nam widok. Producenci biurek oferują także różne gadżety takie jak uchwyty na słuchawki lub kubek, półki na odmiennych wysokościach i stojaki na pady. Możliwości zatem jest mnóstwo i wszystko zależy od naszych preferencji.

Autor

  • Autor strony, bardzo mocno zaangażowany w doradztwo. Wyznaje zasadę, że w ciągle zmieniającym się świecie należy wciąż się uczyć, w końcu "świata, w jakim się urodziłeś już nie ma". Hobbysta nowych technologii, świata IT oraz psychologii pracy.

2 thought on “Kupno biurka gamingowego – na co zwrócić uwagę?”

  1. Weronika pisze:

    Nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego biurka, chociaż powinno ono się znaleźć w każdym domu.

  2. Grażyna pisze:

    Biurka elektryczne są bardzo fajne, szkoda tylko że nie są tanie…

Comments are closed.