Czy warto sięgać po kredyty pozabankowe?

2 komentarzeNieprzewidziany brak środków pieniężnych to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu z nas. Gdy spotka nas awaria sprzętu domowego, samochodu albo zachorujemy zwykle gorączkowo zastanawiamy się, gdzie pożyczyć pieniądze. Jeśli w odwiedzonych bankach spotykamy się z odmową, pamiętajmy o tym, że istnieją także kredyty pozabankowe.

Dla kogo przewidziano kredyty pozabankowe?

Od kilkunastu już lat mamy w Polsce możliwość korzystania z oferty wielu instytucji finansowych, które udzielają kredyty pozabankowe. Są one prawdziwym wybawieniem dla wszystkich tych osób, które nie mają zdolności kredytowej w bankach. Warto zauważyć, że jest bardzo duża grupa osób, które pomimo tego, że zarabiają pieniądze, to nie mogą liczyć na standardowe pożyczki. Chodzi tu o osoby, które mają niskie lub nieregularne dochody, pracują bez umów albo pracują w oparciu o umowy zlecenia. Oprócz nich, wśród osób, które chcą pożyczać pieniądze, są osoby z zajęciami komorniczymi albo klienci, którzy nie mogą liczyć na zgodę swojego współmałżonka. To właśnie do takich osób adresowane są oferty kredytów pozabankowych.

Co warto wiedzieć o kredytach pozabankowych?

Główną zaletą kredytów pozabankowych jest ich duża dostępność . Można o nie ubiegać się zarówno w punkach stacjonarnych jak i przez Internet. Jeśli zdecydujemy się na kredyt dostępny w sieci wniosek można złożyć bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Agencje finansowe oferujące kredyty pozabankowe mają bardzo przyjazne procedury, dzięki czemu staranie o kredyt nie trwa długo. Oczywiście tego typu instytucje także weryfikują swoich klientów, jednak nie korzystają one z baz BIK dzięki czemu dawne problemy ze spłatą kredytów nie stanowią przeszkody. W agencjach finansowych nie wymaga się także dostarczania wielu zaświadczeń czy przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń. Procedury są bardzo przyjazne, gdyż wszyscy rozumieją, że klienci potrzebują pilnie pozyskać pieniądze na swoje potrzeby. Spłata kredytów jest prosta a jej warunki z góry określone.

Autor

  • Autor strony, bardzo mocno zaangażowany w doradztwo. Wyznaje zasadę, że w ciągle zmieniającym się świecie należy wciąż się uczyć, w końcu "świata, w jakim się urodziłeś już nie ma". Hobbysta nowych technologii, świata IT oraz psychologii pracy.

2 thought on “Czy warto sięgać po kredyty pozabankowe?”

  1. Anka pisze:

    Warto sięgać po szybkie kredyty jeżeli cierpimy na brak gotówki, tylko trzeba to robić rozsądnie.

  2. Joanna pisze:

    Osoby nie mającej stałej pracy nie powinny mieć udzielanych kredytów, potem szybko wpadają w pętle zadłużenia i są ścigani przez komornika.

Comments are closed.